Birimlerimiz
Kuzey Göz Hastalıkları Merkezi
Retina Hastalıkları
Retina hastalıklarının tedavisi, Kuzey Göz Hastalıkları Merkezi'nde, uzmanlık alanı retina olan ve binlerce cerrahi vaka deneyimine sahip hekimler tarafından gerçekleştirilir.

 Hastaların takip ve tedavisinde dünyada sağlık sektöründe bağımsız otorite olarak kabul edilen Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) onaylı son jenerasyon cihazlar ve tıbbi malzemeler kullanılır.

Vitroretinal Cerrahi İşlemler

Vitroretinal cerrahi, deneyimin yanı sıra ameliyat öncesi çekilen göz tomografisi ve işlem esnasında kullanılan gelişmiş cihazlarla yapılması gereken özellikli bir cerrahi işlemdir.

Kuzey Göz Merkezi'nde ameliyat önlüklerinden enjektörlere ve ameliyatınız sırasında kullanılan özel ilaçlara kadar tüm tıbbi malzemeler kişiye özel ve tek kullanımlıktır.

Retina Hastalıkları Tedavi Edilmediği Takdirde Kalıcı Körlükle Sonuçlanabilecek Tehlikeli Hastalıklardır

Bu hastalıklarda erken teşhis, detaylı muayene, zamanında ve en önemlisi doğru tedavi ile görme kaybına varabilecek kötü sonuçları engellemek mümkündür. Retina ameliyatları büyük sterilizasyon önlemleri ile yüksek teknolojinin kullanılmasını gerektirir. Aksi takdirde görme kaybına yol açabilir.

Sık Rastlanan Retina Hastalıkları:

  • Retinanın damar hastalıkları
  • Şeker hastalığına bağlı hastalıklar
  • Retinanın atar damar ve toplar damar tıkanıklıkları
  • Yaşa bağlı makula(sarı nokta) hastalıkları
  • Retina deklomanları, retina yırtıkları
  • Retinanın doğumsal hastalıkları
  • Retina kanamaları
  • Retina tümörleri
  • Retinitis pigmentosa (tavuk karası) hastalığı

Şeker hastalığı ve yüksek tansiyon, retinanın en sık rastlanan hastalıklarına neden olmaktadır. Şeker hastalığı ülkemizde ve dünyada kalıcı körlüğün en önemli nedenlerinden biridir.

Bu hastalıkların zamanında tedavi edilmesi körlüğü önleyebilmektedir. Merkezimizin retina biriminde diyabet ve hipertansiyona bağlı göz problemleri yaşayan hastaların tanı ve tedavisinde gelişmiş yöntemler özenle uygulanmaktadır.

© Copyright 2019 - Kuzey Göz Hastanesi Tüm Hakları Saklıdır.
Web Design and Programming Trabzon Web Yazılım
HIZLI RANDEVU
Aşağıdaki formu doldurup bize gönderiniz.
 
Randevu talebinizi oluşturmak için sizinle iletişime geçeceğiz!