RANDEVU AL Make an
appointment
احجز موعد ვიზიტი ექიმთან
Birimlerimiz Our Units اقسامنا პროფილები
Kuzey Göz Hastalıkları Merkezi Northern Eye Diseases Center مركز الشمال لأمراض العيون კუზეი გოზ ჰასთალიქლარი მერქეზი
Retina Hastalıkları
Retina hastalıklarının tedavisi, Kuzey Göz Hastalıkları Merkezi'nde, uzmanlık alanı retina olan ve binlerce cerrahi vaka deneyimine sahip hekimler tarafından gerçekleştirilir.

 Hastaların takip ve tedavisinde dünyada sağlık sektöründe bağımsız otorite olarak kabul edilen Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) onaylı son jenerasyon cihazlar ve tıbbi malzemeler kullanılır.

Vitroretinal Cerrahi İşlemler

Vitroretinal cerrahi, deneyimin yanı sıra ameliyat öncesi çekilen göz tomografisi ve işlem esnasında kullanılan gelişmiş cihazlarla yapılması gereken özellikli bir cerrahi işlemdir.

Kuzey Göz Merkezi'nde ameliyat önlüklerinden enjektörlere ve ameliyatınız sırasında kullanılan özel ilaçlara kadar tüm tıbbi malzemeler kişiye özel ve tek kullanımlıktır.

Retina Hastalıkları Tedavi Edilmediği Takdirde Kalıcı Körlükle Sonuçlanabilecek Tehlikeli Hastalıklardır

Bu hastalıklarda erken teşhis, detaylı muayene, zamanında ve en önemlisi doğru tedavi ile görme kaybına varabilecek kötü sonuçları engellemek mümkündür. Retina ameliyatları büyük sterilizasyon önlemleri ile yüksek teknolojinin kullanılmasını gerektirir. Aksi takdirde görme kaybına yol açabilir.

Sık Rastlanan Retina Hastalıkları:

 • Retinanın damar hastalıkları
 • Şeker hastalığına bağlı hastalıklar
 • Retinanın atar damar ve toplar damar tıkanıklıkları
 • Yaşa bağlı makula(sarı nokta) hastalıkları
 • Retina deklomanları, retina yırtıkları
 • Retinanın doğumsal hastalıkları
 • Retina kanamaları
 • Retina tümörleri
 • Retinitis pigmentosa (tavuk karası) hastalığı
 • Vitreoretinal yüzey bozuklukları
 • Makula delikleri

Şeker hastalığı ve yüksek tansiyon, retinanın en sık rastlanan hastalıklarına neden olmaktadır. Şeker hastalığı ülkemizde ve dünyada kalıcı körlüğün en önemli nedenlerinden biridir.

Bu hastalıkların zamanında tedavi edilmesi körlüğü önleyebilmektedir. Merkezimizin retina biriminde diyabet ve hipertansiyona bağlı göz problemleri yaşayan hastaların tanı ve tedavisinde gelişmiş yöntemler özenle uygulanmaktadır.

Kuzey Göz Hastalıkları Merkezi ( Son Güncelleme 30/11/2023) Northern Eye Diseases Center ( Update Date 30/11/2023) مركز الشمال لأمراض العيون: ( 30/11/2023) კუზეი გოზ ჰასთალიქლარი მერქეზი ( 30/11/2023)
© Copyright 2019 - Kuzey Göz Hastanesi Tüm Hakları Saklıdır.
Web Design and Programming Trabzon Web Yazılım
HIZLI RANDEVU Quick Appointment موعد سريع სწრაფი ვიზიტი
Aşağıdaki formu doldurup bize gönderiniz. Fill in the form below and send it to us. ارجاء تعبئة النموذج التالي وارساله لنا შეავსეთ ქვემოთ მოცემული ბლანკი და გამოაგზავნეთ
 
Randevu talebinizi oluşturmak için sizinle iletişime geçeceğiz! We will contact you to create your appointment request! سوف نتواصل معك لاستكمال طلب الموعد الخاص بكم ვიზიტის დასაგეგმად ჩვენ დაგიკავშირდებით!