RANDEVU AL Make an
appointment
احجز موعد ვიზიტი ექიმთან
Birimlerimiz Our Units اقسامنا პროფილები
Kuzey Göz Hastalıkları Merkezi Northern Eye Diseases Center مركز الشمال لأمراض العيون კუზეი გოზ ჰასთალიქლარი მერქეზი
Genel Göz Muayenesi
Gözlerimiz; bütün duyu organlarımızın arasında, dünyanın güzelliklerini görmemizin yanısıra, algımızın da %85'ini oluşturmasına katkıda bulunuyor ve beynimizden sonra vücudumuzdaki en karmaşık ve önemli organı olarak öne çıkıyor.

Vücudumuzun en önemli ikinci organı olan gözlerimiz, yaş, eksik beslenme, dış faktörler, genetik ve sistematik hastalıklar gibi pek çok sağlık sorunundan direkt etkileniyor.

Herhangi bir görme problemine sahip olmasanız dahi, her yıl düzenli olarak yaptıracağınız kapsamlı göz muayenesi, hayatın güzelliklerini uzun yıllar boyunca sağlıklı gözler ile görmeye devam etmenizi sağlayacaktır.

Kapsamlı göz muayenesi sayesinde gözün sağlık haritasının çıkartılmasıyla birlikte aralarında diyabet, beyin tümörü, Alzheimer, kan ve kalp hastalıkları, metabolik bozukluklar ve Parkinson gibi birçok farklı hastalığın erken teşhis edilmesine olanak sağlanır.

7 Aşamalı Kapsamlı Göz Muayenesi

1- Görme Keskinliği Testi: Uzak ve yakındaki ince detayları görme seviyeniz rakamlardan veya harflerden oluşan testlerle ölçülür.

2- Gözlük Muayenesi: Son derece gelişmiş teknolojik cihazlarla gözlerin kırıcılık durumu ölçülür ve doktorunuz bu bilgiler altında sizleri daha iyi görür hale getirecek miyop, hipermetrop ya da astigmat durumunuzu belirler.

3- Göz Kapakları Muayenesi: Göz kapakları , kirpik dipleri gözyaşı bezleri-kanalları ve göz etrafındaki alanların durumu incelenir.

4- Göz Kasları Muayenesi: Gözün iç kasları, göz bebeğinin hareketini kontrol eder. Gözün dış kasları da gözlerin paralel durmasını sağlar. Göz hareketlerinin her yöne serbestliği ve paralelliği incelenerek şaşılık ve çift görme durumu belirlenir.

5- Göz Tansiyon Ölçümü: Son derece gelişmiş cihazlarla, sadece hava temasıyla göz tansiyonu otomatik olarak saptanır. Kuşkulu durumlarda doktorunuz manuel yöntemler yardımı ile de göz içi basıncınızı saptayabilir. Bu ölçümler glokom hastalığının erken teşhisi için büyük önem taşımaktadır.

6- Biyomikroskopik Muayene: Göz Muayenesi için geliştirilmiş yarıklı lambalı özel muayene cihazıyla gözünüzün kapak, konjoktiva, kornea, iris ve lens tabakaları detaylıca incelenir.

7- Damlalı Retina Muayenesi: Bu damlalı muayene hem gözün sarı nokta, retina yırtığı-deklomanı, glokom gibi hasarlarını ortaya çıkarmakta hemde hipertansiyon, diyabet gibi hastalıkların damar sistemine yaptığı hasar hakkında bilgi verebilmektedir. Ayrıca beyin tümörü ve bazı diğer hastalıkların teşhisi açısından hayati önem taşıyabilir. Damla damlatılarak göz diplerinin kontrol edilmesi erken teşhis ve doğru tedavi için büyük önem taşımaktadır.


Kuzey Göz Hastalıkları Merkezi ( Son Güncelleme 30/11/2023) Northern Eye Diseases Center ( Update Date 30/11/2023) مركز الشمال لأمراض العيون: ( 30/11/2023) კუზეი გოზ ჰასთალიქლარი მერქეზი ( 30/11/2023)
© Copyright 2019 - Kuzey Göz Hastanesi Tüm Hakları Saklıdır.
Web Design and Programming Trabzon Web Yazılım
HIZLI RANDEVU Quick Appointment موعد سريع სწრაფი ვიზიტი
Aşağıdaki formu doldurup bize gönderiniz. Fill in the form below and send it to us. ارجاء تعبئة النموذج التالي وارساله لنا შეავსეთ ქვემოთ მოცემული ბლანკი და გამოაგზავნეთ
 
Randevu talebinizi oluşturmak için sizinle iletişime geçeceğiz! We will contact you to create your appointment request! سوف نتواصل معك لاستكمال طلب الموعد الخاص بكم ვიზიტის დასაგეგმად ჩვენ დაგიკავშირდებით!